VISI SKBBL :Pendidikan Berkualiti Insan Terdidik Negara Sejahtera

MENGHITUNG HARI...

MAKLUMAN...

29 September 2015

Pengumuman Cuti...

PERHATIAN KEPADA SELURUH WARGA SKBBL DAN KOMUNITI

Semua pelajar atau murid Daerah Muar DICUTIKAN pada hari ESOK, RABU 30/9/2015 sebagaimana ketetapan yang telah dibuat oleh KPPM.

Harap maklum.

Sila klik di sini untuk mendapatkan maklumat dari PPD Muar. 

28 September 2015

Pengumuman Cuti...

PERHATIAN KEPADA SELURUH WARGA SKBBL DAN KOMUNITI

Semua pelajar atau murid Daerah Muar DICUTIKAN pada hari ESOK, SELASA 29/9/2015 sebagaimana ketetapan yang telah dibuat KPPM.

Harap maklum.

Sila klik di sini untuk mendapatkan maklumat lanjut.

Sila klik di sini untuk mendapatkan maklumat dari PPD Muar.

19 September 2015

JOM ke SKBBL...

JOM ORANG-ORANG MUAR TENGOK...Pameran Bas Bergerak, AADK di SK BAKRI BATU 5 MUAR pada ISNIN 21.09.2015 dari 8.00 pagi hingga 12.00 tengah hari.....

JOM datang beramai-ramai. 

klik LOKASI SKBBL untuk mengetahui di mana kami berada

16 September 2015

Lensa SKBBL...

SKBBL menjadi tempat latihan nyanyian PSKPP

Sekilas pandang suasana UPSR SKBBL 2015

Jom Elak Jerebu...


08 September 2015

Jom Asingkan Sisa Pepejal...

PENGASINGAN SISA PEPEJAL DI PUNCA.
Mulai 1 September 2015, semua premis DIWAJIBKAN mengasingkan sisa pepejal *
*Berkuatkuasa di negeri-negeri yang menerimapakai Akta Pengurusan Sisa Pepejal dan Pembersihan Awam 2007 (Akta 672) : Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Melaka, Negeri Sembilan, Pahang, Kedah dan Perlis




 TALIAN INDAHKAN MALAYSIA
1-800-88-7472

Sebarang pertanyaan sila hubungi SWCorp di talian berikut :

Kuala Lumpur 0322459292
Putrajaya 0388905088
Johor 072226476
Melaka 062838953
Negeri Sembilan 067636030
Pahang 095663151
Kedah 047354286
Perlis 049769834 

swcorpMY


@swcorp_my


 http://www.swcorp.gov.my/



Untuk maklumat lanjut, sila layari www.kpkt.gov.my/separationatsource

Harap maklum.

Bagaimana Asingkan Sisa Pepejal...?





e-GTukar...

PERHATIAN KEPADA WARGA PENDIDIK.

Permohonan pertukaran guru bagi sesi Januari 2016 telah dibuka mulai 
1 hingga 30 September 2015.

Klik di sini untuk membuat permohonan. Harap maklum.

Lensa SKBBL...

Pengagihan peralatan tulis kepada calon UPSR oleh Tn Hj Lokman B Simun, Pegawai PPD.


Kem LINUS Daerah Muar di Kem Denai Alam.

Amanat terakhir dari guru besar kepada calon UPSR SKBBL.

Antara calon UPSR lelaki yang mendapatkan khidmat gunting rambut secara percuma.

07 September 2015

PPDa SKBBL...

'Like' Pendidikan Pencegahan Dadah (PPDa) kami di www.facebook.com/ppdaskbbl sebagai tanda sokongan anda terhadap usaha kami untuk memberi kesedaran terhadap bahaya DADAH kepada masyarakat.

  Sokongan anda, kami ucapkan setinggi penghargaan.

02 September 2015

Permohonan ke Tingkatan 1 2016...

PERMOHONAN MURID KE TINGKATAN 1 SEKOLAH KAWALAN MENENGAH 2016

Sekolah Kawalan bermaksud ; Sekolah berasrama penuh, KGV, Sek Men Agama Negeri, Kelas Aliran Agama dan Kelas Rancangan Khas telah dibuka atas talian.

Klik di sini untuk membuat permohonan.

Harap maklum

Pelepasan Pembelajaran & Pengajaran...

PERHATIAN KEPADA IBUBAPA / PENJAGA  MURID-MURID SKBBL

Pelepasan khas sempena UPSR diberikan oleh pihak sekolah kepada murid Tahun1 hingga 5 dan Pendidikan Khas mengikut 
ketetapan dan tarikh berikut :


Sekian untuk makluman dan tindakan tuan puan. Harap maklum.

01 September 2015

Jadual waktu peperiksaan 2015...

Klik di sini untuk muat turun 
Jadual Waktu Peperiksaan Awam 2015 (UPSR, PT3, PAV, STAM, SPM).

Harap maklum.

Selamat Datang...

Tahniah kepada mereka kerana menjadi sebahagian daripada warga pendidik SKBBL

Muhammad Asyraf B Muhamad Ludin 
Guru Pendidikan Khas

Nooridayu Bte Roslan
Guru Pendidikan Khas